درباره ما

بازدید: 1441

مرکز بین‌المللی ترجمه و نشر المصطفی(ص)، وابسته به معاونت پژوهشی جامعة‌‌المصطفی(ص) العالمیة، با هدف ترویج و گسترش معارف اسلامی و نشر کتاب‌های مورد نیاز داخل و خارج کشور در حوزه علوم اسلامی و انسانی، از سال 1379 آغاز به کار نموده و مفتخر است تاکنون 2000 عنوان کتاب چاپ اول در 28 زبان و 25 موضوع منتشر کرده است.که بعضی از آنها به چاپ‌های مکرر رسیده است. از اين تعداد، بيش از 500 عنوان آموزشی و بيش از 1500 عنوان پژوهشی می‌باشد.

مراحل نشر کتاب در مرکز بین‌المللی ترجمه و نشر المصطفی(ص):

پذیرش اثر: نخست فایل دیجیتال کتاب، توسط اداره کل امور پژوهشیِ معاونت پژوهش جامعة‌‌المصطفی(ص) العالمیه دریافت می‌شود و در صورت منطبق بودن مطالب کتاب با اهداف جامعة‌‌المصطفی(ص)العالمیه، به شورای ممیزه نشر فرستاده می‌شود.
شورای ممیزه نشر: کتاب پس از تأیید داوری، برای تصمیم‌گیری نهایی، وارد شورا شده و پس از تأیید و تعیین خط‌‌مشی، در اختیار واحد انتشارات، برای انجام کارهای چاپ قرار می‌گیرد.
بخش انتشارات(مشاهده ویدئو): در این بخش، ابتدا فایل کتاب آماده‌سازی شده و از نظر قلم‌ها و قالب‌‌های به‌کار رفته و انطباق با شيوه انتشارات مرتب می‌گردد. سپس برای ویرایش به ویراستار سپرده می‌شود. پس از ویرایش و تأیید مؤلف، کتاب صفحه‌آرایی شده و جلد آن طراحی می‌شود و پس از گرفتن فيپا و مجوزهای‌لازم، به چاپخانه فرستاده می‌شود. پس از مرحله چاپ، کتاب برای پخش به نمايندگی‌ها و فروشگاه‌های همکار انتشارات (12 نمايندگی) در سراسر کشور تحويل داده می‌شود. در مورد کتاب‌هایی که بايد در خارج از کشور منتشر شود، امور حمل‌ونقل و پست نيز از خدمات اين مرکز است.

افتتاح چاپخانه (مشاهده فیلم افتتاحیه چاپخانه) نیز یکی از اقدامات مهم جهت تحقق بخشیدن به اهداف المصطفی می باشد که کلیه خدمات چاپ از جمله چاپ بنر را با کیفیت مناسب انجام خواهد داد.

بازخوردها