(اخلاق و رشد معنوی)ETIKA DHE ZHVILLIMI SHPIRTËROR (آلبانیایی)

(اخلاق و رشد معنوی)ETIKA DHE ZHVILLIMI SHPIRTËROR (آلبانیایی)
19,000 تومان
فایل ضمیمه: دانلود فایل

(اخلاق و رشد معنوی)ETIKA DHE ZHVILLIMI SHPIRTËROR

Ne vërejmë shumë qartë se gjithçka në këtë botë është në lëvizje dhe në ndryshim e sipër. Procesi і përtëritjes në jetë është parimi që qëndron në themel të ligjit të krijimit. Në të njëjtën mënyrë me të cilën besojmë në karakterin e pandryshueshëm dhe jetëgjatë të ligjit të ndryshimit, jemi gjithashtu të detyruar të besojmë në disa koncepte të pandryshueshme dhe t’i konsiderojmë ato të përhershme dhe të përjetshme. Mes këtyre parimeve të pandryshueshme janë ligjet e moralit dhe të përsosurisë njerëzore, të cilat jemi të detyruar t’i respektojmë me gjykimet e arsyes së shëndoshë dhe të drejtojmë jetën tonë në përputhje me to

نویسنده سيد مجتبی موسوی لاری
مترجم منتور چادری
سال چاپ 1393
نوبت چاپ اول
تعداد صفحات 420
زبان آلبانی
قطع رقعی
موضوع اخلاق و تربیت
نوع جلد شومیز
مرجع سفارش نمایندگی جامعة المصطفی(ص) العالمیة در آلبانی
شناسه ملی 3747808
کد فایل BP0638
ارسال نظر
(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)
    xx
    اشتراک‌گذاری

    شبکه‌های اجتماعی:

    آدرس کوتاه شده‌ی صفحه: برای کپی کردن لینک روی آن کلیک کنید